Koszyk 0

PIELĘGNACJA NOWEJ GENERACJI NA MIARĘ PRZYSZŁOŚCI 

 

ESSENTÉ jest światowym pionierem i twórcą spersonalizowanych terapii opartych na formułach korneoterapeutycznych i komponentach biostymulujących, które inicjują w skórze produkcję substancji pożądanych. Doświadczenie, fascynacja pięknem oraz przełomowe rozwiązania pielęgnacyjne pozwalają nam rzeźbić Twoją skórę na nowo… Marka oferuje zaawansowane programy terapeutyczno-zabiegowe dla skór dojrzałych i problematycznych [wykorzystujące 3 drogi przenikania substancji aktywnych do głębokich warstw skóry: transdermalną – transepidermalną – transfolikularną] oraz ukierunkowaną pielęgnację domową Medi-Cosmeceuticals, która jest kwintesencją najnowszych osiągnięć medycyny estetycznej, kosmetologii i dermatologii.

Markę wykreowała i stworzyła w 2012 roku Denisa Jasińská – od lat znana i wysoko ceniona za wkład w rozwój branży dermatologicznej i kosmetologicznej, pasję naukową i profesjonalizm.

Naszym celem jest zdobycie pozycji globalnego lidera w zakresie rozwiązań pielęgnacyjno-terapeutycznych dla kosmetologii. Dysponujemy własnymi laboratoriami, aktywnie poszukując innowacyjnych rozwiązań. Ponad 25% naszych dochodów przeznaczanych jest na inwestycje w prace badawczo-rozwojowe, co umożliwia nam ciągłe wprowadzanie na rynek nowatorskich produktów, odpowiadających na zmieniające się potrzeby klientów.

Dla nas, najważniejsze jest zdrowie Twojej skóry. Inteligentne formuły kosmeceutyków Essenté – które są preparatami z pogranicza leków i kosmetyków – nie zawierają olejów mineralnych, sztucznych barwników, środków zapachowych i związków pochodzenia zwierzęcego. Nasze bezpowietrzne opakowania air-less gwarantują czystość mikrobiologiczną oraz stałe stężenia i ochronę składników aktywnych.

Ponadto, na wszystkich kosmeceutykach marki Essenté widnieją hologramy, zabezpieczające produkt przed jego podrobieniem.

Essenté to pionier przełomowego stosowania komponentów biostymulujących, które inicjują w skórze produkcję substancji pożądanych.

Kwas hialuronowy, kolagen, elastyna odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu jędrności, elastyczności i nawilżenia skóry. Ich przezskórna suplementacja jest utrudniona, ponieważ skóra ogranicza wchłanianie substancji wielkocząsteczkowych. Rozwiązaniem okazała się koncepcja, którą można nazwać „wędka zamiast ryby”. Zamiast podawać skórze substancje której potrzebuje [a która ze względu na duży rozmiar nie jest w stanie przebić się przez barierę naskórka], serwujemy jej bio-stymulant inicjujący syntezę pożądanego związku. W ten sposób jednocześnie likwidujemy problem transportu transdermalnego wielkocząsteczkowych substancji, oraz zjawisko uzależnienia skóry od podaży zewnętrznej suplementowanych substancji, które organizm przestaje produkować w wystarczających ilościach. Najczęściej stosowanymi komponentami biostymulującymi w preparatach Essenté i najskuteczniej wnikającymi przez skórę są oligopeptydy zawierające od 2 do 10 reszt aminokwasowych.

→ Posiadają właściwości sygnałowe i stymulują syntezę składników matriks: kolagenu, elastyny, glikozaminoglikanów i proteoglikanów.

→ Zwiększają wychwyt i zużycie tlenu przez fibroblasty i keratynocyty, co stymuluje procesy oddychania komórkowego i gojenie ran.

→ Zwiększają produkcję składników macierzy pozakomórkowej, hamując procesy przedwczesnego starzenia się skóry.

→ Powodują znaczący wzrost produkcji prokolagenu III przez zwiększenie aktywności fibroblastów, reformację włókien kolagenowych w skórze właściwej, a ostatecznie zwiększenie elastyczności i wygładzenia skóry.

→ Zwiększają ekspresję genów kluczowych w naprawie podwójnej warstwy lipidowej skóry, powodując działanie przeciwzapalne i nawilżające.

Essenté w prasie międzynarodowej