EssentÉ to pionier, innowacja, geniusz

KORNEOTERAPIA

W ESSENTE nie powielamy substancji, preparatów i schematów zaczerpniętych od innych firm kosmetycznych. Poprzez innowacyjną technologię i produkty „szyte na miarę” to my kreujemy nowe koncepcje, wyznaczamy trendy na rynku w realnym rozwiązywaniu problemów skóry oraz gwarantujemy 100% tolerancji i bezpieczeństwa.

Laboratorium Essente efektywnie przyczyniło się do osiągnięcia przełomowych postępów w pielęgnacji skóry na skalę światową. Jesteśmy pionierem i twórcą spersonalizowanych terapii opartych na formułach korneoterapeutycznych [zamkniętych w rewolucyjne, najmniejsze na rynku nośniki – lamelle]. Korneoterapia jest innowacyjną i progresywną metodą leczenia skóry potwierdzającą, że możliwe jest uzyskanie zdrowej skóry z optymalnie działającym wrodzonym układem odpornościowym. Skuteczność jej działania opiera się na zapobieganiu lub zmniejszaniu stanów zapalnych w obrębie struktur skóry. Osiąga się to przez działania prowadzone głównie w celu korekcji i przywrócenia funkcji barierowych systemu obronnego stratum corneum. Za sprawą korneoterapeutycznego nośnika LWG stosowanego w produktach Essente zapewniona została ciągła, wielogodzinna i kontrolowana dyfuzja alfa- i betahydroksykwasów do głębokich warstw skóry oraz skuteczna odnowa bez stanów zapalnych i podrażnień, podczas gdy złuszczanie komórek nie powoduje uszkodzenia skóry, a jej naturalna bariera fizjologiczna pozostaje zachowana. Nośnik LWG zawiera synergiczne alfa- i betahydroksykwasy adsorbowane na biomateriale lamellarnym. 

We wszystkich produktach do pielęgnacji domowej Medi-Cosmeceuticals Essente znajduje się aktywny korneo-mimetyczny opatrunek naśladujący korneosferę [ korneocyt + jego otoczenie ] przeznaczony do odnowy i poprawy wyglądu powierzchni skóry. Innowacyjna struktura spirali otwiera się na powierzchni skóry natychmiast zacierając i wygładzając ziarnistość, zapewniając jednocześnie dostęp biocząsteczek odbudowujących głębsze warstwy epidermy. Opatrunek składa się z wielu mineralnych płatków, które po otwarciu tworzą kształt helisy. Po otwarciu z warstw płatków uwalniane są starannie wyselekcjonowane składniki aktywne, które tworzą środowisko korneocytu w stratum corneum. 

BIOSTYMULATORY

Laboratorium ESSENTE jako jedno z nielicznych na świecie w swoim dorobku posiada patenty na dziesiątki komponentów biostymulujących, inicjujących w skórze produkcję substancji pożądanych. Kwas hialuronowy, kolagen, elastyna odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu jędrności, elastyczności i nawilżenia skóry. Ich przezskórna suplementacja jest utrudniona, ponieważ skóra ogranicza wchłanianie substancji wielkocząsteczkowych. Rozwiązaniem okazała się koncepcja, którą można nazwać „wędka zamiast ryby”. Zamiast podawać skórze substancje której potrzebuje [ a która ze względu na duży rozmiar nie jest w stanie przebić się przez barierę naskórka ] serwujemy jej biostymulant inicjujący syntezę pożądanego związku. W ten sposób jednocześnie likwidujemy problem transportu transdermalnego wielkocząsteczkowych substancji oraz zjawisko uzależnienia skóry od podaży zewnętrznej suplementowanych substancji, które organizm przestaje produkować w wystarczających ilościach. Najczęściej stosowanymi komponentami biostymulującymi w preparatach Essente i najskuteczniej wnikającymi przez skórę są oligopeptydy zawierające od 2 do 10 reszt aminokwasowych. Biostymulatory:

– posiadają właściwości sygnałowe i stymulują syntezę składników matriks: kolagenu, elastyny, glikozaminoglikanów i proteoglikanów

– zwiększają wychwyt i zużycie tlenu przez fibroblasty i keratynocyty, dzięki czemu stymulują procesy oddychania komórkowego i gojenie ran

– zwiększają produkcję składników macierzy pozakomórkowej, hamując procesy przedwczesnego starzenia się skóry

– powodują znaczący wzrost prokolagenu III, poprzez zwiększenie aktywności fibroblastów, reformację włókien kolagenowych w skórze właściwej a ostatecznie zwiększenie elastyczności i wygładzenie skóry

– zwiększają ekspresję genów kluczowych w naprawie podwójnej warstwy lipidowej skóry, powodując działanie przeciwzapalne i nawilżające

terapie i pielęgnacja domowa

Programy terapeutyczne marki Essente to światowa czołówka. To rozwiązanie dla wymagających specjalistów z zakresu kosmetologii, dermatologii oraz ich pacjentów. Aktywnie współpracujemy także z klinikami medycyny estetycznej oraz chirurgii plastycznej, gdyż nasze kuracje bardzo często stanowią wstęp jak i zakończenie inwazyjnych zabiegów. Właściwie przygotowana skóra, a także odpowiednia pielęgnacja po zabiegu dodatkowo pogłębia finalny efekt, wpływając pozytywnie na emocjonalny stan pacjentów. 

Silna koncentracja najbardziej pożądanych składników aktywnych, synergia działania, inspiracja nauką, doświadczenie – pozwalają nam rzeźbić Twoją skórę na nowo i stawiają markę na bardzo wysokim poziomie zaawansowania. Essente z dumą patentuje najlepsze technologie, tworząc przełom w terapeutycznej pielęgnacji skóry. Niesamowita synergia korneoterapii, biostymulacji i nośników lamellarnych nie jest dostępna nigdzie indziej. 

Skomplikowane formuły kosmeceutyków Essente wymagają staranności w produkcji. Ręcznie wytwarzane, w małych seriach jako świeże produkty laboratoryjne stanowią gwarancję maksymalnej skuteczności. Nasz kosmeceutyki – które są preparatami z pogranicza leków i kosmetyków – nie zawierają olejów mineralnych, sztucznych barwników i środków zapachowych, nigdy nie były testowane na zwierzętach. Nasze bezpowietrzne opakowania air-less gwarantują czystość mikrobiologiczną oraz stałe stężenia i ochronę składników aktywnych. Ponadto na wszystkich kosmeceutykach widnieją hologramy, zabezpieczające produkt przed jego podrobieniem i nieuczciwymi praktykami.  

Shopping Cart